زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين ساعت 13:31 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱/۲۴ ساعت 16:41    تعداد بازدید: 2355    کد مطلب: 77517

محمدحسن زدا در جلسه با اعضای کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی خبر داد:
ارائه پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی برای سال جاری به هیات دولت
پس از تصویب افزایش 36.5 درصدی حقوق بازنشستگان حداقل بگیر سازمان تامین اجتماعی، افزایش حقوق سایر سطوح مستمری‌بگیران و بازنشستگان این سازمان در جلسه امروز محمدحسن زدا با نمایندگان تشکل های بازنشستگی و کارشناسان این سازمان به بحث گذاشته شد. در این جلسه با همفکری شرکت کنندگان توافق شد که پیشنهاد افزایش حقوق سایر سطوح به میزان 13درصد بعلاوه 261 هزار تومان از سوی سازمان تأمین اجتماعی برای تصویب نهایی به هیأت وزیران ارائه شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی در این جلسه گفت: نظرات کانون عالی بازنشستگان برای افزایش حقوق سایر سطوح مستمری بگیران را دریافت کردیم .  پیشنهاد کانون عالی بازنشستگان، همان پیشنهاد شورای عالی کار که برای سایر سطوح افزایش ۱۳ درصدی همراه با ۲۶۱ هزار تومان موافق است به همین دلیل ما نیز این موضوع را مصوب و برای تصویب نهایی به هیئت دولت ارسال می‌کنیم.

وی افزود: به عنوان مثال اگر بازنشسته‌ای سه میلیون تومان دریافتی دارد این مبلغ ضربدر 13 درصد به اضافه 261 هزار تومان محاسبه شده و از تلاش ما این است که از اردیبهشت ماه این افزایش اعمال شود.

زدا گفت: حداقل‌بگیرها نیز که تکلیف آنها مشخص است و از افزایش ۳۶.۵ درصدی برخوردار خواهند بود به طوری که کسی که سال گذشته یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می‌کرده، در سال ۹۸، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد.

سرپرست سازمان تأمین اجتماعی افزود: متخصصین سازمان تأمین اجتماعی پنج سناریو تعیین کرده بودند و همچنین به تورم و مصوبه شورای عالی کار و به پیشنهاد دولت و صندوق بازنشستگی کشوری توجه کرده‌ایم و همچنین به کسانی که بیشتر از ۳۰ سال پرداخت حق بیمه و تعهد بیمه‌ای داشتند نیز توجه کردیم.

زدا با اشاره به اینکه طبق اعلام بانک مرکزی، تورم ۲۶.۵ درصد است، تصریح کرد: در پیشنهاد خود به ترکیب تورم و حداقل‌بگیرها نیز توجه کردیم و در نهایت ترکیب این دو را با هم در نظر گرفته‌ایم. 

وی خاطرنشان کرد: این مصوبه در هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی و هیئت دولت پیگیری می‌شود و تمام سعی ما این است که از اردیبهشت ماه این افزایش را انجام دهیم.

علی اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی نیز در این جلسه از همفکری ایجاد شده و دریافت نظرات شرکای اجتماعی برای میزان افزایش حقوق مستمری بگیران از سوی سازمان تامین اجتماعی قدردانی کرد.

 

پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی برای افزایش حقوق سایر سطوح دستمزدی در سال ۹۸

 

 

 

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha