زمان انتشار: ۱۳۹۸ شنبه ۱۷ فروردين ساعت 16:46 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱/۱۷ ساعت 16:46    تعداد بازدید: 396    کد مطلب: 77248

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن لغو دیدارهای نوروزی، در جلسه مدیران ارشد وزارتخانه در ستاد حمایت از آسیب دیدگان سیل اعلام کرد:
فعالیت دبیرخانه دائمی ستاد حمایت از آسیب دیدگان سیل در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رسیدگی به مشکلات / خدمات به مناطق سیل زده تا عادی شدن شرایط زندگی مردم ادامه دارد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در پی حوادث ناشی از سیل بهار امسال، شاهد یکپارچگی تک تک هموطنان و تبلور ارزش های اجتماعی فوق العاده مردم بودیم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمد شریعتمداری امروز شنبه هفده فروردین ضمن لغو دیدارهای نوروزی در نشست های جداگانه با معاونان، مشاوران و مدیران کل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه در "ستاد حمایت از آسیب دیدگان سیل "، ابعاد مختلف، جزئیات و چگونگی ادامه روند خدمت رسانی به آسیب دیدگان سیل را بررسی کرد.

شریعتمداری اضافه کرد: همدلی، صفا، صمیمیت و یکپارچگی ملت، موضوعاتی إنکار ناپذیر است اما متاسفانه عده ای آگاهانه یا نا آگاهانه همسو با سیاست های دشمنان خارجی تلاش می کنند مردم را نا امید کنند که این امر خیانت است و باید همگان تلاش کنند وحدت و یکپارچگی مردم که به لطف خداوند و کوری چشم دشمنان برقرار شده است تقویت شود.

شریعتمداری با اشاره به فعالیت دبیرخانه دائمی ستاد حمایت از آسیب دیدگان سیل  در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رسیدگی به مشکلات سیل زدگان، اظهار داشت: تمامی دستگاه های تابعه این وزارتخانه از هیچ اقدامی برای رفع مشکلات هموطنان دریغ نخواهند کرد و خدمات ما به مناطق سیل زده تا روز آخر عادی شدن شرایط کار و زندگی مردم تداوم خواهد داشت.

وی افزود: جوامع تحت پوشش سازمان های بیمه گر و سازمان های خدمت رسان تابعه این وزارتخانه بایستی از خدمات این دستگاه ها برخوردار باشند. بازنشستگان تأمین اجتماعی باید این سازمان را در شرایط سخت پشتیبان خود بدانند و تأمین اجتماعی باید مسائل آنان را پیگیری کند.

شریعتمداری ادامه داد: دستگاه های تابعه آسیب دیدگان را همچون اعضای خانواده خود بدانند و از تمامی امکانات و ظرفیت ها برای خدمت رسانی استفاده کنند. هماهنگی و هم افزایی بین دستگاه های مختلف نیز می تواند در این زمینه راهگشا باشد و به ویژه از ظرفیت شرکتهای سرمایه گذاری نیز برای امداد رسانی و رفع مشکلات آسیب دیدگان استفاده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم تداوم اقدامات و خدمات این وزارتخانه و دستگاه های تابعه در مناطق سیل زده، گفت: بعد از مرحله امداد رسانی که در حال حاضر با جدیت در حال انجام است، برای ساماندهی زندگی مردم این مناطق نیز وظایف و تعهداتی برعهده خواهیم داشت که برقراری بیمه بیکاری برای افراد شاغل و تحت پوشش تأمین اجتماعی از مهمترین  این مسائل است. در زمینه مشاغل غیر رسمی و فاقد بیمه نیز بایستی از منابع دولتی برای حمایت از افراد استفاده شود.

شریعتمداری گفت: در مرحله بعد از آن نیز برای شروع دوباره کارها و احیای واحدهای تولیدی بایستی برنامه ریزی کنیم و در کنار تولید کنندگان و کارگران باشیم تا رونق اقتصادی و زندگی عادی در این مناطق بار دیگر از سرگرفته شود و این موضوع در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام رونق تولید نام گذاری شده است اهمیت مضاعف دارد و بایستی برای رونق زندگی مردم در مناطق سیل زده تلاش مضاعف داشته باشیم.

 

کمک به سیل زدگان باید منشاء وحدت  ملی برای ارائه خدمات بهتر باشد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کمک به سیل زدگان  باید منشاء وحدت ملی برای ارائه خدمات بهتر باشد.

 شریعتمداری گفت:  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابتدای وقوع سیل خدمات رسانی به مردم سیل زده را آغاز کرده و در این مناطق به صورت مستمر و بدون هیچ گونه تشریفاتی حضور داشته و هرگز از موضوع سیل غافل نبوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: جامعه آسیب دیده درشرایط فعلی  نیاز به بازسازی روحی دارد.

شریعتمداری تاکید کرد: گاهی برخی از کارها وجه سیاسی پیدا می کند و متاسفانه سیل بازی یا سیاسی کاری تبدیل به بخشی از برنامه ها می شود لذا این نقیصه باید رفع شود بنابراین همه مسئولان موظفند وجه سیاسی اقدامات را کاهش دهند و سیاسی کاری را با سیل بازی آمیخته نکنند و بتوانند کار جدی برای کمک به آسیب دیدگان انجام دهند.

وی گفت: سیاسی دیدن سیل خیانت به کشور است و مناطق سیل زده نباید آوردگاه جناح های سیاسی باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که کمک به سیل زدگان باید منشاء وحدت و یکپارچگی ملی برای ارائه خدمات بهتر باشد، در ادامه بر ضرورت یکپارچگی ملی در شرایط کنونی تاکید و اظهار کرد: برای کمک به هموطنان سیل زده به وحدت ملی نیاز داریم و همه دستگاهها باید با هماهنگی ستاد بحران کمک و حمایت های خود را انجام دهند.

وی با بیان این که پس از سیل سهمگین شاهد سیل مهربانی ایرانیان بودیم، ادامه داد: خوشبختانه وحدت خوبی میان دستگاهها وجود دارد و همگی همکاری خوبی با ستاد مرکزی بحران دارند و در کنار هم کار می کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  گفت: در همان ساعات اولیه وقوع سیل کارت همه مددجویان بهزیستی تا 3 برابر شارژ  و اقدامات اولیه انجام شد ؛ تسهیل در پرداخت وام قرض الحسنه 5 میلیون تومانی نیز در این مدت انجام  و با اولویت معلولین، مددجویان و بازنشستگان کمک به امور تخصیص به ساخت و ساز انجام شد.

 

سازمان تأمین اجتماعی از ابتدای حادثه برای امداد رسانی و کاستن از مشکلات هموطنان پای کار بوده است

محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه به تشریح خدمات این سازمان در مناطق سیل زده پرداخت و گفت: از ساعات اولیه وقوع این حوادث مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی به حالت آماده باش درآمده و خدمات درمانی مورد نیاز را به آسیب دیدگان ارائه کردند.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی از ابتدای حادثه برای امداد رسانی و کاستن از مشکلات هموطنان پای کار بوده است، گفت: در مراحل آینده نیز ما در کنار هموطنان عزیز هستیم. از زمان بروز حادثه 7هزار و 545 نفر از سیل زدگان به مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی مراجعه کرده و از خدمات درمانی این سازمان استفاده کرده اند.

زدا ادامه داد: علاوه بر مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی 80 تیم درمانی نیز مشغول خدمت به هموطنان آسیب دیده از سیل هستند و مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی در مناطق سیل زده به تمامی مراجعه کنندگان خدمات درمانی را به صورت رایگان ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه در شهرستان پلدختر استان لرستان، ساختمان درمانگاه تأمین اجتماعی نیز دراثر حادثه دچار آسیب شده بود، گفت: با همت و تلاش همکاران استان لرستان مشکلات ساختمان درمانگاه برطرف شده و روند خدمت رسانی به مردم آغاز شده است. این درمانگاه به صورت تک شیفته به فعالیت می پرداخت و با تمهیدات اتخاذ شده فعالیت این مرکز برای رفع مشکلات مردم به صورت دو شیفته تداوم خواهد یافت.

زدا همچنین از حمایت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تسهیل خدمت رسانی این سازمان در سال 97 تشکر کرد و گفت: در اسفند 97 مبلغ 13 هزار میلیارد تومان برای ایفای تعهدات سازمان تأمین اجتماعی به جامعه تحت پوشش هزینه پرداخت شده است و پرداختی های بدون تأخیر و در موعد مقرر انجام شد.

دکتر مهدی درخشان، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه به بیان گزارشی از خدمات ارائه شده در مناطق سیل زده پرداخت و گفت: در زمان بروز این حوادث تداوم فعالیت مراکز درمانی اهمیت بالایی دارد و در استان های سیل زده تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

وی افزود: تنها درمانگاه تأمین اجتماعی پلدختر تحت تأثیر حادثه سیل قرار گرفته و خدمت رسانی آن متوقف شده بود که با تلاش همکاران استان لرستان، خدمت رسانی در این مرکز نیز از سرگرفته شده و با ظرفیتی بالاتر از شرایط عادی و در دو شیفت در خدمت مراجعه کنندگان قرار گرفته است.

دکتر درخشان با بیان اینکه همکاران مراکز درمانی استانهای مختلف برای اعزام به مناطق سیل زده اعلام آمادگی کرده اند، گفت: با توجه به تلاش گسترده همکاران استان سیل های زده نیازی به اعزام همکاران سایر استانها نبوده و خدمت رسانی مراکز درمانی تأمین اجتماعی  با استفاده از نیروهای استانی در حال انجام است.

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha